Nasze sale do wynajęcia
Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"
Zajęcia plastyczne oraz zajęcia z Rękodzieła Artystycznego
Gminne Studio Piosenki
Sekcja Gitary Klasycznej
Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy"
Taniec współczesny
Zumba
Kółko fotograficzne

Rajd Rowerowy w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Zapraszamy na pierwszy rajd rowerowy w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy i Europejskich Dni Ptaków. Ciekawa, 20-to kilometrowa trasa biegnąca przez stawy i lasy do Antonina, a kończąca się w kompleksie "Górecznik", gdzie odbędzie się spotkanie z produktem regionalnym Doliny Baryczy. Zachęcamy do udziału i ciekawych obserwacji przyrodniczych.

 

Biennale sztuki w Topoli-Osiedle

Gmina Przygodzice doczekała się wspaniałego wydarzenia kulturalnego, polegającego na szeroko rozumianej prezentacji dzieł i twórczości artystycznej, które odbędzie się w malowniczo położonym parku, w Topoli-Osiedle. Mamy w tym gronie malarzy, rękodzielników, fotografów, grafików, poetów i muzyków z całej Polski. Mamy nadzieję, że ta forma prezentacji różnych form sztuki wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych i będzie odbywała się cyklicznie co dwa lata na terenie Gminy Przygodzice. Organizatorem biennale jest Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach. Zapraszamy!

 

Wyróżnienia z Marylą Rodowicz

Zapraszamy rodziny i najbliższych wyróżnionych uczniów oraz mieszkańców gminy Przygodzice na wyjątkowy koncert wychowanków Gminnego Studia Piosenki. W tym dniu poznamy najzdolniejszych "kulturalnie" uczniów naszej gminy i wyjątkowych wokalistów uczących się w sekcji wokalnej GOK.

 

Dożynki Parafialne w Czarnymlesie

 

W niedzielę 11 sierpnia w Czarnymlesie odbędą się Dożynki Parafialne, na których nie może nikogo z Państwa zabraknąć! Ostatnie dożynki w tej części gminy Przygodzice odbyły się 11 września 1994 roku, czyli 25 lat temu!!! W programie wspaniały obrzęd dożynkowy, występy dzieci i lokalnych zespołów, atrakcje około dożynkowe i zabawa taneczna!

 

 

 

 

O zespole śpiewaczym "Baryczanki"

Zespół Śpiewaczy "Baryczanki", to zespół założony w 2000 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Wywodzi się z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Koncertuje na terenie gminy i poza nią, bierze również udział w uroczystościach kościelnych. Zespół występował m.in. w Dożynkach Wojewódzko-Diecezjalnych w Ostrowie Wielkopolskim, otrzymał „Laur Kultury” Starosty Ostrowskiego oraz wyróżnienie Wójta Gminy Przygodzice  za zaangażowanie i pracę na rzecz gminy Przygodzice w kategorii „Działalność kulturalna”.

Skład zespołu to piętnaście kobiet z przygotowaniem amatorskim. Repertuar "Baryczanek" to piosenki z lat 60 i 70 tych. Zespół śpiewa również typowy repertuar folklorystyczny Południowej Wielkopolski. Kierownikiem zespołu jest Leszek Łuczak.

 

 

OSP Przygodzice

osp przygodzice

 

Dane kontaktowe

ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice

NIP: 622-23-98-087

Dyrektor: Robert Kaczmarek

Telefon/Fax: 62-592-70-11
e-mail: gokp@osw.pl

Urząd Gminy Przygodzice

logo-przygodzice

Odwiedziny

784254
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
121
867
5413
20142
784254

Twoje IP: 18.206.16.123
Friday the 20th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013