O grupie

Drukuj
Kategoria: Łzy Feniksa
Opublikowano GOK Przygodzice

Grupa Teatralna „Łzy Feniksa” jest sekcją zamiejscową Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach i działa od 1997 roku przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy. Obecnie na zajęcia Grupy Teatralnej uczęszcza 40 uczniów, a instruktorem od samego początku jest Dorota Szmaj.

 

Ogromnym sukcesem Grupy były Przeglądy teatralne zorganizowane dla szerokiej publiczności, występy podczas Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim (spektakle pt. "Świniopas", „Czarna bajka”), gdzie „Łzy Feniksa” zajęły I miejsce i jako laureat Grupa prezentowała się w finale Przeglądu na deskach Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Spektakl pt. „Pracować!” – zdobył  wyróżnienie (było to jedyne wyróżnienie w przeglądzie!). W Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Juliusza Słowackiego w kategorii etiuda teatralna Grupa zajęła I miejsce (prezentowała fragment "Balladyny").

Ostatnim wielkim sukcesem Grupy jest zdobycie I miejsca (grupa starsza) i III miejsca (grupa młodsza) na Mini Spotkaniach Teatralnych zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim w dniach 26-27 kwietnia 2018 r.

       

Inne przykładowe spektakle wyreżyserowane z Grupą „ŁZY FENIKSA”:

„Spotkanie z balladą”,

„Świniopas”,

„Ziemię mamy tylko jedną”,

"Trędowaty, bo niekochany",

"Słowik",

"Calineczka",

"Kopciuszek",

minimusical „Uwaga nadchodzi XXI wiek” ,

„Co właściwie mnie tu trzyma?”

„Jaś i Małgosia”

gminne przeglądy teatralne,

"Przed sklepem jubilera”,

BETLEJEM POLSKIE – wielkie wydarzenie w teatrze ŁZY FENIKSA,

występy podczas uroczystości środowiskowych (np. występ z okazji 3 Maja, jasełka, uroczystości okazjonalne, występy dla pensjonariuszy Domu Opieki, inne).

 

W pracy z Grupą instruktor Dorota Szmaj wykorzystuje teksty różnych autorów, czasem pisze też własne scenariusze. W zakresie tej działalności dąży do tego, by wspólna praca z grupą teatralną była dla uczniów źródłem radości i satysfakcji.

Kostiumy wykorzystywane podczas występów są zakupywane przez GOK, wykonywane we własnym zakresie, zabierane ze szkolnej garderoby teatralnej (bo taką Grupa posiada), bądź wypożyczane.

OSP Przygodzice

osp przygodzice

 

Dane kontaktowe

ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice

NIP: 622-23-98-087

Dyrektor: Robert Kaczmarek

Telefon/Fax: 62-592-70-11
e-mail: gokp@osw.pl

Urząd Gminy Przygodzice

logo-przygodzice

Odwiedziny

4168997
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
6027
1287
7314
49149
4168997

Twoje IP: 3.92.91.54
Monday the 15th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013