Wykład o tarczycy

19 kwietnia w naszej salce lekarz rodzinny Tomasz Ziąbka przedstawił prezentację multimedialną na temat tarczycy. Głównymi odbiorcami byli seniorzy, którzy uważnie słuchali ciekawego wykładu doktora.

Klub seniora podziękował doktorowi za zasponsorowanie 10 par kijów do nordic walking. Prezentacja odbyła się we współpracy z biblioteką publiczną i klubem seniora.

********************************************************************************

Aerobik

14 kwietnia zakończyliśmy ćwiczenia - aerobik - pod kierownictwem instruktorki pani Marioli Cal. Dla wszystkich te ćwiczenia były związane z poprawą sylwetki, rozciągnięciem mięśni, rozruszaniem stawów.

Przez okres letni zrobimy przerwę w spotkaniach ponieważ każdy planuje jakiś wypoczynek lub prace związane z ogródkami przydomowymi. Jesienią wrócimy do gimnastyki, do naszej pani Marioli i wesołej atmosfery w czasie zajęć.

Warsztaty rękodzieła

W okresie wiosennym do klubowiczów zawitała pani Kornelia Tysiak - artysta plastyk z GOK. Nauczyła seniorki wspaniałych rękodzieł wykonywanych głównie z papieru. Był to akurat okres przed Wielkanocą, dlatego dekoracje były związane ze świętami.

Zajęcia warsztatowe przebiegały w miłej atmosferze, ciężko więc było się rozstać z panią Kornelią na okres letni.

Seniorzy do komputerów

W miesiącach lutym i marcu seniorzy chętnie uczestniczyli w szkoleniu komputerowym zorganizowanym przez Gminę Przygodzice.

Walentynki z "Calineczką"

Walentynki połączone z dniem Babci i Dziadka. Seniorzy na zaproszenie przedszkola "Calineczka", na sali wiejskiej zobaczyli piękne przedstawienie przedszkolaków.

Babcie i Dziadkowie z dumą oglądali swoje pociechy na scenie. Na zakończenie chórek Klubu Seniora zaśpiewał cztery piosenki, przyczyn wtórowała im cała sala.

Podkoziołek - ostatki (9.02.2016)

Klub Seniora dla swoich członków zorganizował w "Zajeździe u Michała" zabawę kończącą karnawał.

Zaproszone były także pary seniorów niezrzeszonych w Klubie i zaprzyjaźnione osoby. Impreza została urozmaicona konkursami, w których uczestnicy aktywnie brali udział.

Naturalnie organizatorzy przewidzieli skromne nagrody. Było tak wspaniale, że żal było się rozstać.

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia – Przedszkolacy wystąpili dla Seniorów. Uroczystość tę przy współpracy z Przedszkolem Calineczka zorganizowali Seniorzy z Czarnegolasu. Oprócz występów artystycznych przedszkolaków, dzielenia się opłatkiem i  wspólnym kolędowaniem owacją na stojącą uhonorowano pierwszy występ Chóru Seniorów z autorskim programem.

Wieczór Andrzejkowy

24 października Seniorzy przygotowali Wieczór Andrzejkowy. Seniorki przygotowały wspaniałe potrawy i ciasta. Było topienie wosku przez klucz, była wróżka, która przepowiadała przyszłość z kart, były również inne atrakcje. Przy kawie śpiewaliśmy piosenki, opowiadaliśmy kawały. Następnie przy dobrej muzyce bawiliśmy się wszyscy wesoło.

Spotkania przy ognisku

Jeżeli nie spotykaliśmy się aby pojeździć na rowerach lub uprawiać nordic walking to spędzaliśmy czas mniej aktywnie, ale nie mniej ciekawie – przy ognisku lub grillu m.in. u Państwa Matysiaków, przy sali wiejskiej w Czarnymlesie.

Autobusowa wycieczka do Wrocławia

W lipcu 2015r. członkowie Klubu Seniora odbyli swoją (jak na razie) najdłuższą wycieczkę – do Wrocławia. Było sporo zwiedzania. Widzieliśmy między innymi: Oceanarium, Halę Stulecia, Park Szczytnicki z ogrodem japońskim. Zwiedziliśmy również ZOO i płynęliśmy statkiem po Odrze.

Wycieczki rowerowe

Przez cały 2015 rok organizowaliśmy wspólne wypady rowerowe.

Odwiedziliśmy między innymi Hetmanów, Hutę, Niedźwiedź, Kotowskie, Górecznik, Przygodzice oraz Antonin.

Dzień Matki 2015

Wspólnie z mieszkańcami Czarnegolasu obchodziliśmy Dzień Matki. Uroczystość uświetniły występy młodzieży szkolnej, po których był czas na zjedzenie czegoś słodkiego.

Przywitanie wiosny

Tak, aktywnie przywitaliśmy wiosnę w naszym klubie (marzec 2015).

Twoje IP: 54.196.201.241
Thursday the 14th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013