Nasze sale do wynajęcia
Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"
Zajęcia plastyczne oraz zajęcia z Rękodzieła Artystycznego
Gminne Studio Piosenki
Sekcja Gitary Klasycznej
Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy"
Taniec współczesny
Zumba
Kółko fotograficzne

"Sportowe Lato" - Zapraszamy!

Zapraszamy młodzież szkolną z terenu gminy Przygodzice!

 

Już wkrótce uroczyste otwarcie kolejnej inwestycji w Przygodzicach

Wszystkich wędkarzy zapraszamy na zawody wędkarskie (tym razem technika dowolna), a mieszkańców na otwarcie zagospodarowanej "Glinianki" oraz piknik rodzinny. Do zobaczenia!

 

Dzień Działacza Kultury 2020

Z okazji Dnia Działacza Kultury wszystkim twórcom, artystom, animatorom, współpracownikom i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach składam najserdeczniejsze życzenia satysfakcji i wielu sukcesów w życiu zawodowym, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Francuski pisarz André Malraux powiedział ciekawe zdanie: „Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie”.

Te słowa potwierdzają rangę osób zaangażowanych w szeroko rozumianą kulturę, dlatego należy ich zawsze szanować i doceniać...

Z pozdrowieniami

Robert Kaczmarek

Dyrektor Gminnego Ośrodka
Kultury w Przygodzicach

 

Zagospodarowanie terenu wokół "Glinianki" zakończone! (obszerna fotorelacja)

Na granicy Przygodzic i Wysocka Małego zakończono prace budowlane związane z przedsięwzięciem pt. Zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego "Glinianka", które otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". Głównym celem całej inwestycji jest stworzenie przyjaznego miejsca dla edukacji, integracji i rekreacji wokół stawu „Glinianka”, który jest w użyczeniu Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. W ramach projektu na tym terenie powstanie mała infrastruktura turystyczna, ścieżka edukacyjna z tablicami, utwardzenie ścieżki i części obejścia stawu tłuczniem oraz drewnianą kładką, dwie altany, w tym jedna z murowanym grillem, dwa podesty widokowe, ławki, kosze na śmieci, toalety, brama wjazdowa i nasadzenia nowych drzew oraz krzewów. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach pozyskał na ten cel 300 tyś. zł za pośrednictwem Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy".

Wykonawcą obu etapów prac była firma Dekarstwo-Ciesielstwo Monika Szczepaniak z Raczyc, której bardzo dziękujemy za bardzo dobrą jakość wykonania inwestycji w trudnych warunkach glebowych i atmosferycznych oraz wzorową współpracę.

Uroczyste otwarcie obiektu połączone z zawodami wędkarskimi i piknikiem rodzinnym odbędzie się 4 lipca.

 

 

KREWni Ratownicy!

W sobotę 16 maja 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii koronawirusa. Akcja poboru krwi o bardzo wymownej nazwie Krewni ratownicy! Jako głowni organizatorzy wydarzenia, przy wsparciu naszych partnerów zapewnimy wszystkie warunki bezpieczeństwa! Nie może Was zabraknąć kochani krwiodawcy, bo banki krwi pustoszeją!!! Udostępniajcie wszyscy ten post, a My z całego serca zapraszamy! 

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak.
 

OSP Przygodzice

osp przygodzice

 

Dane kontaktowe

ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice

NIP: 622-23-98-087

Dyrektor: Robert Kaczmarek

Telefon/Fax: 62-592-70-11
e-mail: gokp@osw.pl

Urząd Gminy Przygodzice

logo-przygodzice

Odwiedziny

1362139
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
891
2307
5517
25439
1362139

Twoje IP: 18.233.111.242
Tuesday the 11th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013