Glinianka pięknieje w dobie koronawirusa

Na granicy Przygodzic i Wysocka Małego trwają intensywne prace budowlane związane z przedsięwzięciem pt. Zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego "Glinianka", które otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". Głównym celem całej inwestycji jest podniesienie atrakcyjności regionu Doliny Baryczy poprzez poprawę stanu istniejącej i budowę nowej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej na terenie "Glinianki", która jest w użyczeniu Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. W ramach projektu na tym terenie powstanie mała infrastruktura turystyczna, ścieżka edukacyjna z tablicami, utwardzenie ścieżki i części obejścia stawu tłuczniem oraz drewnianą kładką, dwie altany, w tym jedna z murowanym grillem, dwa podesty widokowe, ławki, kosze na śmieci, toalety, brawa wjazdowa i nasadzenia nowych drzew oraz krzewów. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach pozyskał na ten cel 300 tyś. zł za pośrednictwem Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy".

Twoje IP: 34.200.226.179
Wednesday the 21st. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013