Intensywne warsztaty zespołów ludowych

Miesiąc luty był bardzo pracowity dla naszej sekcji tańca ludowego. Zespół Tańca Ludowego „Kosynierzy” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice” spędziły kilka pracowitych dni na warsztatach tanecznych w CKiW OHP w Pleszewie. Zespoły intensywnie szlifowały dotychczasowy repertuar, ale również przygotowywały nowe tańce, których premiera szykowana jest na zbliżające się wielkimi krokami jubileusze obu grup. Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice” obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia istnienia, a Zespół Tańca Ludowego „Kosynierzy” świętuje jubileusz 5-lecia.

Oderwaniem od intensywnych, kilkugodzinnych prób był dla tancerzy ZPiT „Przygodzice” wyjazd do kina „Helios” w Kaliszu. Wycieczkę zorganizował kierownik zespołu Zygmunt Paszkowski, który odpowiadał za całą część organizacyjną.

„Kosynierzy” rozegrali turniej piłki nożnej zorganizowany przez Pana Zenona Walczaka oraz użyli kąpieli w pobliskim Aquaparku.

Opiekunowie zespołów zadbali również o wprowadzenie tematyki wychowawczo-profilaktycznej, zajęcia poprowadziły Pani Marianna Paszkowska oraz Pani Agata Niedzielska.

Warsztaty taneczne poprowadziła choreograf obu zespołów oraz Kierownik ZTL „Kosynierzy” - Agata Niedzielska.

Twoje IP: 54.224.89.34
Wednesday the 17th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013