"Kynolog w rozterce" w Przygodzicach

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano GOK Przygodzice

„Być, albo nie być…” lub „Kawa, czy herbata...”, lub jeszcze „Pasja, czy uczucie...”, codzienne rozterki, od egzystencjalnych do tych bardziej przyziemnych mogą stanowić interesującą pożywkę dla twórców – także komediowych. W jednej z wcześniejszych sztuk Sławomira Mrożka – Kynolog w rozterce, hamletyzujący kynolog przeżywa uczuciowe rozdarcie z mocą bohatera Shakespeare’a.

W kreślonej grubą kreską i z dużym poczuciem humoru jednoaktówce, Sławomir Mrożek przedstawia splot zdarzeń w Towarzystwie Przyjaciół Zwierząt Poniektórych. Nieszczęśliwie zakochany w przyjaciółce z pracy kynolog, walczy o jej względy. Jednak Przyjaciółka ptaków pozostaje nieczuła na wszelkie jego starania i gdy w pomieszczeniach organizacji pojawia się specyficzny nieznajomy, wydaje się być bardziej zafascynowana ekscentrycznym gościem niż adorującym ją kolegą. Romansową fabułę autor wzbogaca czarnym humorem i tytułowymi rozterkami głównego bohatera: – O, moje psy drogie! Trzeba, żeby miłość walczyła z uczuciem, które dla was żywię?...

Zapraszając na premierę sztuki wystawianej przez Grupę Teatralną Epizod, której zespół stanowią osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Kaliszu Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim, mamy nadzieję, że ukazane z przymrużeniem oka problemy i zwroty akcji, wywołają wśród naszych widzów pogodny uśmiech i życzliwe zainteresowanie – tak zresztą jak i u samych wykonawców, których sztuka Mrożka, posiadająca kilka warstw znaczeniowych, zachęciła do zmierzenia się z niełatwymi zadaniami aktorskimi.

Twoje IP: 44.197.195.36