Ogólne rozporządzenie unijne o ochronie danych (RODO)

Utworzono: piątek, 25, maj 2018

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Na podstawie Rozporządzenia parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej „Rozporządzeniem” informujemy, że:

1. Administratorem Państwa danych osobowych (dalej: Administrator) jest: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wrocławska 52, 63-421 Przygodzice  | REGON: 251430810; NIP: 622-23-98-087.

2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b-c i lit. f Rozporządzenia.

3. Prawnie uzasadnione interesy realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury
w Przygodzicach polegają na oferowaniu klientom produktów i usług z zakresu szeroko rozumianej działalności kulturalnej oraz dzierżawy lub użyczenia świetlic wiejskich i terenów rekreacyjnych.

Przetwarzanie danych osobowych na potrzeby ww. produktów i usług mieści się w zakresie działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, jednocześnie przetwarzanie danych jest niezbędne, aby instytucja mogła tworzyć i dostarczać swoim klientom takie produkty.

4. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane ręcznie oraz automatycznie  w celu dostarczania klientom i uczestnikom Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach kompleksowej informacji
w ramach oferowanych przez instytucję produktów i usług, jak również w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych.

5. Administrator przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zakresie, w jakim są one udostępniane przez źródła publicznie dostępne.

6. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo do:

- żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych

- wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania

- przenoszenia danych

-wniesienia skargi do organu nadzorczego

- cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Więcej na temat praw przysługujących Pani/Panu w związku z przetwarzaniem przez DBMS sp.
z o.o.  Pani/Pana danych osobowych, jak również ewentualnych innych administracyjnych lub cywilnych środków ochrony prawnej, można przeczytać na stronie internetowej pod adresem: https://datamakesales.pl/rodo-czyli-rewolucja-w-ochronie-danych-osobowych/

Z powyższych praw można skorzystać poprzez:

- kontakt e-mailowy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- kontakt przez stronę internetową: www.gokprzygodzice.pl

- kontakt przez fanpage: https://www.facebook.com/gokprzygodzice

7. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Twoje IP: 44.222.169.53