Złoty Mikrofonik - finał 2016

W dniu 13 maja 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbył się finał gminnego konkursu wokalnego "Złoty Mikrofonik". W Finale zaśpiewało 16 wokalistów, którzy przeszli pierwszy etap i zostali wybrani przez komisje Jury do koncertu. Wokaliści zobowiązani byli do wykonania tego samego utworu co na eliminacjach.

Finał odbył się w formie koncertu i otwarty był dla widzów. Całą galę poprowadziła pani Kornelia Tysiak. W jury konkursu zasiedli: Agata Niedzielska - choreograf, ekspert ds. ruchu scenicznego, Natalia Sołtysiak - wokalistka, skrzypaczka, ekspert muzyczny, Marcin Darmosz - wokalista, ekspert muzyczny, Roman Gosławski - muzyk, instrumentalista, ekspert muzyczny oraz Robert Kaczmarek - dyrektor GOK,organizator i pomysłodawca konkursu.
Komisja artystyczna wybrała laureatów w następujących kategoriach:

Kat. I (roczniki 2010 - 2006)
Miejsce I - Wiktoria Janiak "Cud w szafie"
Miejsce II - nie przyznano
Miejsce III ex aequo - Sara Pacyna "Koci wesoły świat", Hanna Piec "Niegrzeczna myszka"
Wyróżnienie - Maja Biegańska "Gdzieś tam"

Kat. II (roczniki 2005 - 2002)
Miejsce I - nie przyznano
Miejsce II ex aequo - Wiktoria Glaza "Chłopiec z gitarą", Roksana Szwejda "Płacze moje serce"
Miejsce III - Zuzanna Nowak "Uchylone drzwi"

Kat. III (roczniki 2001 - 1996)
Miejsce I ex aequo - Marzena Kulferst "Nie żałuję", Jagoda Zielezińska "Na jawie chyba śnię"
Miejsce II - Aleksandra Iwańska "Mruczy winyl"
Miejsce III - nie przyznano

Przyznano również nagrodę główną GRAND PRIX dla Marzeny Kulferst, której akompaniował Maciej Bąk.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję konkursu!

Relacja video --> https://youtu.be/idBWBs0DiNc

link w opisie