FERIE ZIMOWE Z GOK - 2024!

Zapraszamy serdecznie do GOKu na zajęcia w ramach ferii zimowych 2024! Może już bez mrozu i wielkiego śniegu, ale za to pełne atrakcji oraz aktywnego wypoczynku!
Zapisy rozpoczynamy 1.02.2024!

Gramy razem z WOŚP - 32 finał!

Jak co roku w tej zimowej mroźnej porze czerwone serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczyna bić szybciej, ponieważ niechybnie zbliża się Wielki Finał, który odbędzie się 28 stycznia!
My również dołączmy się do akcji i zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie razem będziemy zbierać środki na walkę z chorobami płuc!

Nasza wirtualna puszka już działa pod adresem:
https://eskarbonka.wosp.org.pl/typesezufe

Oczywiście, prócz wspaniałego programu artystycznego w wykonaniu sekcji GOK i nie tylko, odbędą się niezliczone licytacje, na których będzie można między innymi nabyć: obrazy lokalnych artystów, występy zespołów ludowych, bilet na wycieczkę po Dolnie Baryczy,  chlebki serca "Baryczok" z lokalnej piekarni, rękodzieło oraz wiele innych cudownych rzeczy!!!
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2023

Koncert Świąteczny

Serdecznie zapraszamy na wspaniały, bożonarodzeniowy "Koncert dla Dzieciny", który odbędzie się w Gminny Ośrodku Kultury już 20go grudnia o godz. 17:30!

Będzie tradycyjnie, wzruszająco, ale też nieco figlarnie, gdyż oprócz pastorałek i kolęd na scenie będą rozbrzmiewać dobrze znane świąteczne szlagiery! Wśród wykonawców znaleźli się wokalistki, wokaliści oraz muzycy Gminnego Studia Piosenki, Kapela Koźlarska z Przygodzic, Zespół Śpiewaczy Baryczanki oraz Zespół Śpiewaczy Czarnoleskie Nutki. Szykuje się więc niezwykłe widowisko muzyczne!

Nie może Was zabraknąć!

Koncert Świąteczny 2023

cos

Życzenia Świąteczne 2021

 

Odyseja Antonińska 2021

Zapraszamy na I edycję największego Festiwalu Podróżniczego w regionie! Wstęp wolny!!!

 

"Antonin w Rytmach Lata" - wydarzenie charytatywne

W najbliższą sobotę zapraszamy do malowniczo położonego Antonina, który stanie się w tym dniu charytatywną stolicą Polski!!!
Pierwszych 50 krwiodawców otrzyma mega gadżety, a całe rodziny z dziećmi będą miały do dyspozycji wiele atrakcji! Działamy i wspieramy chorego, ale zawsze uśmiechniętego Marcela Komorowskiego! Startujemy o 9.00.

 

"Oddaj Krew w Majówkę"

Niezależnie od tego jaką masz grupę krwi, podziel sią nią z potrzebującymi!!!
Czekamy na Was w niedzielę 23 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach!!!

 

Zawody wędkarskie na "Gliniance"

Zapraszamy!

 

 

 

"Superbohaterka o Wielkim Sercu"

Zapraszamy na kolejną, wspaniałą akcję charytatywną "Superbohaterka o Wielkim Sercu - Oddech dla Antosi"Pomagamy naszej bohaterce, oddajemy krew i rejestrujemy się jako potencjalni dawcy szpiku. W ramach loterii fantowej przygotowaliśmy dla wszystkich wspaniałe nagrody. Dla każdej z Pań gwarantujemy upominek z okazji Święta Dnia Kobiet. Zapisy na mammografię pod numerem tel. 61 855 75 28.
Nie może Państwa zabraknąć!

 

Życzenia Świąteczne

 

Stroje biskupiańskie trafiły do Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"

Kilka dni temu otrzymaliśmy stroje biskupiańskie, które trafiły właśnie do Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice". Młodzież z zespołu i kierownik sekcji Agata Niedzielska prezentują się w nich wyjątkowo okazale!
Cieszymy się, że Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach dokonał wszelkich starań i otrzymał dofinansowanie na te przepiękne stroje ludowe w kwocie 20.000 zł, w związku z realizacją projektu pt. „Tradycje kulturowe Biskupizny – zakup strojów ludowych", w ramach programu EtnoPolska 2020 Narodowego Centrum Kultury.

Program zakładał dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym. Wniosek o dofinansowanie został opracowany przez Agatę Niedzielską – kierownika sekcji GOK i Roberta Kaczmarka – dyrektora instytucji.

Gminny Ośrodek Kultury ubiegał się o zakup całych kompletów strojów damskich i męskich z regionu Biskupizny dla Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice". Podstawowym założeniem zadania jest popularyzacja wielkopolskiej kultury biskupiańskiej oraz zwiększenie świadomości wagi tradycji zarówno pośród tancerzy jak i odbiorców twórczości zespołu.

Biskupizna to jeden z najbogatszych mikroregionów folklorystycznych w Polsce. Wyjątkowa muzyka, charakterystyczny taniec i przyśpiewki, instrumenty, gwara, oraz wyjątkowe stroje (z charakterystycznymi panieńskimi czepcami – kopkami) - to wszystko sprawiło, że mikroregion ten wpisano na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Wierzymy, że zakup strojów biskupiańskich oraz poszerzenie repertuaru ZPiT "Przygodzice" o ten region, znacząco wpłynie na atrakcyjność zespołu.

Realizacja zadania pozwoli członkom zespołu promować przepiękny folklor wielkopolski również poza granicami naszej gminy, w regionie, w całej Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Choreografia do tańców biskupiańskich została opracowana przez Agatę Niedzielską, w związku z tym tancerze z ZPiT „Przygodzice" wkrótce rozpoczną jej naukę.

 

 

Finał konkursu piosenki "Złoty Mikrofonik" z ograniczeniami!

Drodzy mieszkańcy z powodu wzrostu zakażeń i panującej pandemii koronawirusa, w tym roku zapraszamy tylko najbliższe rodziny naszych wspaniałych uczestników.

Trzymajcie kciuki za Waszych rówieśników!

 

 

Podpisano umowę na zagospodarowanie terenu w Przygodzicach

W dniu dzisiejszym, tj. 19.02.2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach nastąpiło podpisanie umowy z firmą Dekarstwo-Ciesielstwo Monika Szczepaniak z Raczyc na przedsięwzięcie pt. Zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego "Glinianka", które otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". Środki pozyskano za pośrednictwem Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy".

 

Gramy dla WOŚP

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku gramy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Zapraszamy! SIEMA!

 

"Mikołajkowy Prezent od Serca dla Kubusia" - wydarzenie charytatywne

Organizatorzy wyjątkowego wydarzenia charytatywnego pt. "Mikołajkowy Prezent od Serca dla Kubusia" informują, że odbędzie się ono 8 grudnia 2019 r. od godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Ta wspaniała inicjatywa rozpoczyna się akcjami pomocowymi, występami lokalnych zespołów, pokazami służb mundurowych oraz spotkaniami z bardzo ciekawymi i znanymi ludźmi. W części popołudniowej odbędzie się masa bardzo ciekawych koncertów, które przerywane będą licytacjami "cennych" i wyjątkowych przedmiotów. To wszystko dla ratowania zdrowia i życia chorego na nowotwór 3,5 rocznego Jakuba Golca z Przygodzic!!! W tym dniu musimy się wszyscy zjednoczyć i pomóc małemu Kubusiowi aby jego marzenia na przyszłość się spełniły! 

Szczegóły wydarzenia znajdują się tutaj: "Mikołajkowy Prezent od Serca dla Kubusia" - szczegóły wydarzenia

 

Urodzinowa akcja poboru krwi w Przygodzicach

W imieniu Klubu HDK PCK "Warto Żyć dla Kogoś" Gminy Przygodzice zapraszamy na urodzinową akcję poboru krwi pt. "Na Ludową Nutę", która odbędzie się 7 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. To już rok od momentu powołania Klubu, dlatego dla wszystkich obecnych krwiodawców i ich dzieci przygotowywana jest masa atrakcji! Zapraszamy również wszystkich mieszkańców do udziału i osobistego wsparcia tego wydarzenia. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbędzie się także XI Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy i Estrada Folkloru. Zachęcamy do udziału!

 

Przegląd Kulturalny i Estrada Folkloru w Przygodzicach

Przegląd Kulturalny i Estrada Folkloru zbliża się wielkimi krokami. To prawdziwe święto zespołów ludowych z całego regionu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. W tym dniu odbędzie się również urodzinowa akcja poboru krwi Klubu HDK PCK "Warto Żyć dla Kogoś" Gminy Przygodzice! 

 

Zajęcia wakacyjne GOK-u

Zapraszamy na zajęcia wakacyjne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach. Liczba miejsc jest ograniczona! Zajęcia są bezpłatne!

 

Nabór na Przygodzickie Biennale Sztuki RETROSPEKTYWA vol.2 (REGULAMIN DO POBRANIA)

Zapraszamy na Przygodzickie Biennale Sztuki „RETROSPEKTYWA vol.2” organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach.

 

POBIERZ REGULAMIN

OSP Przygodzice

osp przygodzice

 

Dane kontaktowe

ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice

NIP: 622-23-98-087

Dyrektor: Robert Kaczmarek

Telefon/Fax: 62-592-70-11
e-mail: gokp@osw.pl

Urząd Gminy Przygodzice

logo-przygodzice

Odwiedziny

4168791
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
5821
1287
7108
48943
4168791

Twoje IP: 3.92.91.54
Monday the 15th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013