Nasze sale do wynajęcia
Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"
Zajęcia plastyczne oraz zajęcia z Rękodzieła Artystycznego
Gminne Studio Piosenki
Sekcja Gitary Klasycznej
Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy"
Taniec współczesny
Zumba
Kółko fotograficzne

Życzenia Wielkanocne

 

Mikrofonik 2019 czas zacząć

Konkurs piosenki „Złoty Mikrofonik” ponownie czas zacząć! Dziś oficjalnie rusza długo oczekiwana przez wszystkich kolejna edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Grand Prix "Złoty Mikrofonik". To kolejna okazja, by zaśpiewać i wygrać tę rywalizację wokalistów. Najpierw jednak rejestracja uczestników, tj. karta zgłoszeniowa oraz regulamin, z którym wszyscy uczestnicy muszą się zapoznać. Po raz kolejny wokaliści muszą zaprezentować tylko i wyłącznie polski repertuar! Zapraszamy do udziału wszystkich solistów mieszkających lub uczących się na terenie Gminy Przygodzice!

MIKROFONIK2019-copy

Do pobrania:

 

Do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIOWA - MIKROFONIK 2019

REGULAMIN - ZŁOTY MIKROFONIK 2019

 

Darmowe Szkolenia Komputerowe w Przygodzicach

Zapraszamy wszystkich seniorów na darmowe szkolenia komputerowe. Zapisy w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach pod nr. tel. 625927011. Wkrótce otwarcie Gminnego Klubu Seniora +, a tego typu zajęcia nas bardzo interesują. Czekamy na Was!

 

Zapraszamy na zajęcia instrumentalne

Ogłaszamy nabór do sekcji instrumentalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. To od Was zależy, czy te dodatkowe zajęcia ruszą jeszcze w tym roku szkolnym :)

 

Akcja poboru krwi w Przygodzicach + konkurs dla uczniów

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejną akcję poboru krwi połączoną z bardzo ciekawym konkursem plastycznym. 
Sama idea akcji jest ściśle powiązana ze świętowaniem Dnia Kobiet, a szczególnie Tych, które zdecydują się w tym dniu oddać ten niezwykły dar życia, jakim jest krew.

 

Podkoziołek dla Patryka!

Pomagamy na ludowo, z tradycją i z pełną mobilizacją Patrykowi Jarczakowi w Przygodzicach! Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona!

 

"Fabryka Kultury" w Przygodzicach

Dobiegła końca kompleksowa modernizacja i rozbudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Inwestycja kosztowała w sumie ponad 6 mln zł, z czego 4,1 mln zł to dotacja, po którą sięgnął samorząd gminy, pozostała kwota to środki z budżetu gminy Przygodzice.

Zakres wykonanych prac objął w dużym skrócie rozbudowę obiektu, przebudowę pomieszczeń, docieplenie i izolację fundamentów, ścian i dachu, a także wymianę pokrycia dachowego i wzmocnienie jego konstrukcji, wymianę drzwi i okien, modernizację istniejących instalacji. Zamontowano również panele fotowoltaiczne. Wrażenie robi szczególnie wnętrze GOK, dostosowane do potrzeb "fabryki kultury".

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie 85 proc. kosztów kwalifikowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 dla projektów pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Przygodzice" i "Rozbudowa i przebudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach".

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach powołano uchwałą Gminnej Rady Narodowej 28 grudnia 1984r. Obecną siedzibę Ośrodka otwarto 21 listopada 1997 roku. Inicjatywa budowy (pierwotnie „Domu Strażaka") zrodziła się w październiku 1982 roku. Pierwsze prace ziemne związane z budową obiektu rozpoczęły się w 1989 roku. Budowa trwała 8 lat, kończąc się we wspomnianym 1997 roku. Po 9 latach, w roku 2006 oddano do użytku górną kondygnację budynku (poddasze). Po niespełna 22 latach doczekaliśmy się wspaniałego, nowoczesnego obiektu, długo oczekiwanego przez mieszkańców gminy, uczniów i pracowników kultury. Otwarcie zmodernizowanego obiektu nastąpiło w miniony piątek 1 lutego 2019 roku!

W budynku tym mają swoją siedzibę również Biblioteka Publiczna Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach, Ludowe Zespoły Sportowe i Klub HDK PCK „Warto Żyć dla Kogoś" Gminy Przygodzice.

Realizacja dwóch bardzo trudnych i rozbudowanych projektów, prace poza projektowe, sprawy budżetowe, koordynacja zadań i adaptacja pomieszczeń to nieoceniona praca władz i rady gminy Przygodzice, wykonawców i podwykonawców robót, inspektora nadzoru, projektanta, pracowników merytorycznych urzędu i warsztatów, pracowników ośrodka, biblioteki i OSP.

Na otwarciu zmodernizowanego obiektu nie zabrakło władz gminy, powiatu i województwa, wykonawców robót, kierowników i pracowników jednostek, rodzin występujących artystów, a także mieszkańców gminy Przygodzice. Poświęcenia sal widowiskowych dokonał ksiądz kanonik Marcin Taisner.

Część artystyczna to koncertowa wędrówka wokalno-instrumentalna, tańce ludowe, zespoły śpiewacze i finał zakończony klasyką z najwyższej półki. Dopełnieniem otwarcia były bardzo ciekawe prezentacje w wykonaniu Grupy Teatralnej „Łzy Feniksa".

Całości towarzyszyły gromkie brawa, nietuzinkowy humor, niezwykłe wizualizacje, a na zakończenie spotkanie towarzyskie.

fot. T. Wojtasik

 

 

Ferie Zimowe w ofercie GOK

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu gminy Przygodzice. Lista miejsc ograniczona!

 

27 FINAŁ WOŚP w Gminie Przygodzice

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym niezwykle szczytnym i ważnym wydarzeniu.

 

Życzenia Bożonarodzeniowe

 

Historia z Janem Mertką

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na wspaniałą rekonstrukcję walk powstańczych.

Mikołajkowy Prezent od Serca

Zapraszamy wszystkich krwiodawców do udziału w akcji poboru krwi oraz dzieci do wzięcia udziału w tym niezwykłym konkursie. Dla uczestników akcji przygotowaliśmy upominki, a dla najlepszych dzieci wspaniałe nagrody. Dziękujemy za wsparcie i prosimy o obecność :)

 

5-lecie Zespołu Tańca Ludowego "Kosynierzy"

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na 5-lecie Zespołu Tańca Ludowego "Kosynierzy", które odbędzie się 29 września 2018 r. od godz. 18.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Przygodzicach.

 

X Przegląd Kulturalny i Estrada Folkloru

Zapraszamy do Dębnicy na przepełniony folklorystycznymi rytmami X Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy i Estradę Folkloru.

Folklor w Gminie Przygodzice

Zajęcia wakacyjne

Zapraszamy na zajęcia wakacyjne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach.

Noc Świętojańska 2018

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na przepiękny obrzęd Nocy Świętojańskiej poprzedzony wspólnym pleceniem wianków, a także pokazem sztucznych ogni i wspaniałą zabawą taneczną już w najbliższą sobotę 23 czerwca do Antonina. Całe wydarzenie tradycyjnie odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Lido". Nie może Was zabraknąć :) Szczegóły na plakacie :)

 

 

Ogólne rozporządzenie unijne o ochronie danych (RODO)

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Na podstawie Rozporządzenia parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej „Rozporządzeniem” informujemy, że:

 

1. Administratorem Państwa danych osobowych (dalej: Administrator) jest: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wrocławska 52, 63-421 Przygodzice  | REGON: 251430810; NIP: 622-23-98-087.

 

2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b-c i lit. f Rozporządzenia.


3. Prawnie uzasadnione interesy realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury
w Przygodzicach polegają na oferowaniu klientom produktów i usług z zakresu szeroko rozumianej działalności kulturalnej oraz dzierżawy lub użyczenia świetlic wiejskich i terenów rekreacyjnych.

Przetwarzanie danych osobowych na potrzeby ww. produktów i usług mieści się w zakresie działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, jednocześnie przetwarzanie danych jest niezbędne, aby instytucja mogła tworzyć i dostarczać swoim klientom takie produkty.
 

4. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane ręcznie oraz automatycznie  w celu dostarczania klientom i uczestnikom Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach kompleksowej informacji
w ramach oferowanych przez instytucję produktów i usług, jak również w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych.

 

5. Administrator przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zakresie, w jakim są one udostępniane przez źródła publicznie dostępne.

 

6. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo do:

- żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych

- wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania

- przenoszenia danych

-wniesienia skargi do organu nadzorczego

- cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 

Więcej na temat praw przysługujących Pani/Panu w związku z przetwarzaniem przez DBMS sp.
z o.o.  Pani/Pana danych osobowych, jak również ewentualnych innych administracyjnych lub cywilnych środków ochrony prawnej, można przeczytać na stronie internetowej pod adresem: https://datamakesales.pl/rodo-czyli-rewolucja-w-ochronie-danych-osobowych/

 

Z powyższych praw można skorzystać poprzez:


- kontakt e-mailowy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- kontakt przez stronę internetową: www.gokprzygodzice.pl 

- kontakt przez fanpage: https://www.facebook.com/gokprzygodzice

 

7. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

 

 

Festyn majówkowy i akcja oddawania krwi w Przygodzicach!

W imieniu Rady Sołeckiej Sołectwa Przygodzice i wszystkich współorganizatorów zapraszamy całe rodziny na cykliczny już rodzinny festyn majówkowy, który tym razem w nieco innej odsłonie odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej w Przygodzicach. Nie zabraknie oczywiście występów "naszych" pociech, tych młodszych i tych starszych oraz wielu, wielu atrakcji.

W ten sam dzień w godz. od 10.00 do 14.00 na terenie szkoły podstawowej organizujemy wspaniałą akcję pt. "Oddaj krew w Majówkę" - Oddawanie krwi nie boli, a ratuje życie innych ludzi... 
Do akcji zapraszamy stałych krwiodawców, a także te osoby, które chcą spróbować oddać krew po raz pierwszy. Nie powinno również zabraknąć rodziców "naszych" pociech, ponieważ wydarzenie to odbędzie się w Szkole Podstawowej i poprzedzi popołudniową "Majówkę", festyn rodzinny i spotkanie absolwentów "naszej" szkoły. Zapraszamy z całego serca do wzięcia udziału w tej cyklicznej już w Przygodzicach i bardzo potrzebnej akcji!

Znamy finalistów "Złotego Mikrofonika"

W piątek 27 kwietnia w Przygodzicach odbyły się eliminacje do Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Grand Prix "Złoty Mikrofonik". W tej wokalnej "rywalizacji" wzięło udział 29 wokalistek i wokalistów z terenu gminy Przygodzice. Szanowne grono jury w składzie: Monika Walczak, Natalia Wojtczak, Katarzyna Regulska i Jakub Mikołajczak zakwalifikowało do finału 21 osób w trzech kategoriach wiekowych, które wykazały się najlepszym głosem, energią, wrażliwością i interpretacją wybranych piosenek. Już teraz zapraszamy wszystkich na WIELKI FINAŁ, który odbędzie się 11 maja br. w sali sportowej w Jankowie Przygodzkim. Tam oprócz zdolności wokalnych oceniane będą: 
a) dobór wyłącznie polskiego repertuaru (tekst i autor),
b) utwór dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczestników,
c) wartości wychowawcze,
d) ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie: wizerunek, ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki,
e) autorski tekst prezentowanej piosenki.


ZAPRASZAMY NA WIELKI FINAŁ!

Szczegóły na fanpage GOK: https://www.facebook.com/gokprzygodzice

 

 

Uczestnicy eliminacji "Złotego Mikrofoniku"

Poniżej przedstawiamy listę uczestników zakwalifikowanych do pierwszego etapu (eliminacji) konkursu "Złoty Mikrofonik", który odbędzie się dnia 27.04.2018 r. od godziny 17.00 w budynku byłego Gimnazjum w Przygodzicach. (Występy odbędą się według list zamieszczonych poniżej). Podczas eliminacji zostanie wyłoniona grupa finałowa konkursu.

OSP Przygodzice

osp przygodzice

 

Dane kontaktowe

ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice

NIP: 622-23-98-087

Dyrektor: Robert Kaczmarek

Telefon/Fax: 62-592-70-11
e-mail: gokp@osw.pl

Urząd Gminy Przygodzice

logo-przygodzice

Odwiedziny

622871
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
626
743
3853
11591
622871

Twoje IP: 3.90.56.90
Friday the 19th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013