Nasze sale do wynajęcia
Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"
Zajęcia plastyczne oraz zajęcia z Rękodzieła Artystycznego
Gminne Studio Piosenki
Sekcja Gitary Klasycznej
Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy"
Taniec współczesny
Zumba
Kółko fotograficzne

Stroje biskupiańskie trafiły do Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"

Kilka dni temu otrzymaliśmy stroje biskupiańskie, które trafiły właśnie do Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice". Młodzież z zespołu i kierownik sekcji Agata Niedzielska prezentują się w nich wyjątkowo okazale!
Cieszymy się, że Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach dokonał wszelkich starań i otrzymał dofinansowanie na te przepiękne stroje ludowe w kwocie 20.000 zł, w związku z realizacją projektu pt. „Tradycje kulturowe Biskupizny – zakup strojów ludowych", w ramach programu EtnoPolska 2020 Narodowego Centrum Kultury.

Program zakładał dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym. Wniosek o dofinansowanie został opracowany przez Agatę Niedzielską – kierownika sekcji GOK i Roberta Kaczmarka – dyrektora instytucji.

Gminny Ośrodek Kultury ubiegał się o zakup całych kompletów strojów damskich i męskich z regionu Biskupizny dla Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice". Podstawowym założeniem zadania jest popularyzacja wielkopolskiej kultury biskupiańskiej oraz zwiększenie świadomości wagi tradycji zarówno pośród tancerzy jak i odbiorców twórczości zespołu.

Biskupizna to jeden z najbogatszych mikroregionów folklorystycznych w Polsce. Wyjątkowa muzyka, charakterystyczny taniec i przyśpiewki, instrumenty, gwara, oraz wyjątkowe stroje (z charakterystycznymi panieńskimi czepcami – kopkami) - to wszystko sprawiło, że mikroregion ten wpisano na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Wierzymy, że zakup strojów biskupiańskich oraz poszerzenie repertuaru ZPiT "Przygodzice" o ten region, znacząco wpłynie na atrakcyjność zespołu.

Realizacja zadania pozwoli członkom zespołu promować przepiękny folklor wielkopolski również poza granicami naszej gminy, w regionie, w całej Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Choreografia do tańców biskupiańskich została opracowana przez Agatę Niedzielską, w związku z tym tancerze z ZPiT „Przygodzice" wkrótce rozpoczną jej naukę.

 

 

Finał konkursu piosenki "Złoty Mikrofonik" z ograniczeniami!

Drodzy mieszkańcy z powodu wzrostu zakażeń i panującej pandemii koronawirusa, w tym roku zapraszamy tylko najbliższe rodziny naszych wspaniałych uczestników.

Trzymajcie kciuki za Waszych rówieśników!

 

 

Podpisano umowę na zagospodarowanie terenu w Przygodzicach

W dniu dzisiejszym, tj. 19.02.2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach nastąpiło podpisanie umowy z firmą Dekarstwo-Ciesielstwo Monika Szczepaniak z Raczyc na przedsięwzięcie pt. Zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego "Glinianka", które otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". Środki pozyskano za pośrednictwem Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy".

 

Gramy dla WOŚP

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku gramy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Zapraszamy! SIEMA!

 

"Mikołajkowy Prezent od Serca dla Kubusia" - wydarzenie charytatywne

Organizatorzy wyjątkowego wydarzenia charytatywnego pt. "Mikołajkowy Prezent od Serca dla Kubusia" informują, że odbędzie się ono 8 grudnia 2019 r. od godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Ta wspaniała inicjatywa rozpoczyna się akcjami pomocowymi, występami lokalnych zespołów, pokazami służb mundurowych oraz spotkaniami z bardzo ciekawymi i znanymi ludźmi. W części popołudniowej odbędzie się masa bardzo ciekawych koncertów, które przerywane będą licytacjami "cennych" i wyjątkowych przedmiotów. To wszystko dla ratowania zdrowia i życia chorego na nowotwór 3,5 rocznego Jakuba Golca z Przygodzic!!! W tym dniu musimy się wszyscy zjednoczyć i pomóc małemu Kubusiowi aby jego marzenia na przyszłość się spełniły! 

Szczegóły wydarzenia znajdują się tutaj: "Mikołajkowy Prezent od Serca dla Kubusia" - szczegóły wydarzenia

 

Urodzinowa akcja poboru krwi w Przygodzicach

W imieniu Klubu HDK PCK "Warto Żyć dla Kogoś" Gminy Przygodzice zapraszamy na urodzinową akcję poboru krwi pt. "Na Ludową Nutę", która odbędzie się 7 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. To już rok od momentu powołania Klubu, dlatego dla wszystkich obecnych krwiodawców i ich dzieci przygotowywana jest masa atrakcji! Zapraszamy również wszystkich mieszkańców do udziału i osobistego wsparcia tego wydarzenia. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbędzie się także XI Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy i Estrada Folkloru. Zachęcamy do udziału!

 

Przegląd Kulturalny i Estrada Folkloru w Przygodzicach

Przegląd Kulturalny i Estrada Folkloru zbliża się wielkimi krokami. To prawdziwe święto zespołów ludowych z całego regionu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. W tym dniu odbędzie się również urodzinowa akcja poboru krwi Klubu HDK PCK "Warto Żyć dla Kogoś" Gminy Przygodzice! 

 

Zajęcia wakacyjne GOK-u

Zapraszamy na zajęcia wakacyjne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach. Liczba miejsc jest ograniczona! Zajęcia są bezpłatne!

 

Nabór na Przygodzickie Biennale Sztuki RETROSPEKTYWA vol.2 (REGULAMIN DO POBRANIA)

Zapraszamy na Przygodzickie Biennale Sztuki „RETROSPEKTYWA vol.2” organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach.

 

POBIERZ REGULAMIN

Majówkowy Festyn w Przygodzicach

Zapraszamy na Majówkowy Festyn Kulturalno-Artystyczny, na którym zaprezentuje się szereg artystów z terenu Gminy Przygodzice. Po zakończeniu części artystycznej zabawę do późnych godzin nocnych poprowadzi zespół Balaton!

 

Oddaj Krew w Majówkę w Przygodzicach

Zapraszamy na kolejną akcję poboru krwi i liczymy na Waszą mobilizację oraz pomoc :). Wśród krwiodawców rozlosujemy nagrody!

 

❤️

Życzenia Wielkanocne

 

Mikrofonik 2019 czas zacząć

Konkurs piosenki „Złoty Mikrofonik” ponownie czas zacząć! Dziś oficjalnie rusza długo oczekiwana przez wszystkich kolejna edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Grand Prix "Złoty Mikrofonik". To kolejna okazja, by zaśpiewać i wygrać tę rywalizację wokalistów. Najpierw jednak rejestracja uczestników, tj. karta zgłoszeniowa oraz regulamin, z którym wszyscy uczestnicy muszą się zapoznać. Po raz kolejny wokaliści muszą zaprezentować tylko i wyłącznie polski repertuar! Zapraszamy do udziału wszystkich solistów mieszkających lub uczących się na terenie Gminy Przygodzice!

MIKROFONIK2019-copy

Do pobrania:

 

Do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIOWA - MIKROFONIK 2019

REGULAMIN - ZŁOTY MIKROFONIK 2019

 

Darmowe Szkolenia Komputerowe w Przygodzicach

Zapraszamy wszystkich seniorów na darmowe szkolenia komputerowe. Zapisy w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach pod nr. tel. 625927011. Wkrótce otwarcie Gminnego Klubu Seniora +, a tego typu zajęcia nas bardzo interesują. Czekamy na Was!

 

Zapraszamy na zajęcia instrumentalne

Ogłaszamy nabór do sekcji instrumentalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. To od Was zależy, czy te dodatkowe zajęcia ruszą jeszcze w tym roku szkolnym :)

 

Akcja poboru krwi w Przygodzicach + konkurs dla uczniów

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejną akcję poboru krwi połączoną z bardzo ciekawym konkursem plastycznym. 
Sama idea akcji jest ściśle powiązana ze świętowaniem Dnia Kobiet, a szczególnie Tych, które zdecydują się w tym dniu oddać ten niezwykły dar życia, jakim jest krew.

 

Podkoziołek dla Patryka!

Pomagamy na ludowo, z tradycją i z pełną mobilizacją Patrykowi Jarczakowi w Przygodzicach! Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona!

 

"Fabryka Kultury" w Przygodzicach

Dobiegła końca kompleksowa modernizacja i rozbudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Inwestycja kosztowała w sumie ponad 6 mln zł, z czego 4,1 mln zł to dotacja, po którą sięgnął samorząd gminy, pozostała kwota to środki z budżetu gminy Przygodzice.

Zakres wykonanych prac objął w dużym skrócie rozbudowę obiektu, przebudowę pomieszczeń, docieplenie i izolację fundamentów, ścian i dachu, a także wymianę pokrycia dachowego i wzmocnienie jego konstrukcji, wymianę drzwi i okien, modernizację istniejących instalacji. Zamontowano również panele fotowoltaiczne. Wrażenie robi szczególnie wnętrze GOK, dostosowane do potrzeb "fabryki kultury".

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie 85 proc. kosztów kwalifikowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 dla projektów pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Przygodzice" i "Rozbudowa i przebudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach".

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach powołano uchwałą Gminnej Rady Narodowej 28 grudnia 1984r. Obecną siedzibę Ośrodka otwarto 21 listopada 1997 roku. Inicjatywa budowy (pierwotnie „Domu Strażaka") zrodziła się w październiku 1982 roku. Pierwsze prace ziemne związane z budową obiektu rozpoczęły się w 1989 roku. Budowa trwała 8 lat, kończąc się we wspomnianym 1997 roku. Po 9 latach, w roku 2006 oddano do użytku górną kondygnację budynku (poddasze). Po niespełna 22 latach doczekaliśmy się wspaniałego, nowoczesnego obiektu, długo oczekiwanego przez mieszkańców gminy, uczniów i pracowników kultury. Otwarcie zmodernizowanego obiektu nastąpiło w miniony piątek 1 lutego 2019 roku!

W budynku tym mają swoją siedzibę również Biblioteka Publiczna Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach, Ludowe Zespoły Sportowe i Klub HDK PCK „Warto Żyć dla Kogoś" Gminy Przygodzice.

Realizacja dwóch bardzo trudnych i rozbudowanych projektów, prace poza projektowe, sprawy budżetowe, koordynacja zadań i adaptacja pomieszczeń to nieoceniona praca władz i rady gminy Przygodzice, wykonawców i podwykonawców robót, inspektora nadzoru, projektanta, pracowników merytorycznych urzędu i warsztatów, pracowników ośrodka, biblioteki i OSP.

Na otwarciu zmodernizowanego obiektu nie zabrakło władz gminy, powiatu i województwa, wykonawców robót, kierowników i pracowników jednostek, rodzin występujących artystów, a także mieszkańców gminy Przygodzice. Poświęcenia sal widowiskowych dokonał ksiądz kanonik Marcin Taisner.

Część artystyczna to koncertowa wędrówka wokalno-instrumentalna, tańce ludowe, zespoły śpiewacze i finał zakończony klasyką z najwyższej półki. Dopełnieniem otwarcia były bardzo ciekawe prezentacje w wykonaniu Grupy Teatralnej „Łzy Feniksa".

Całości towarzyszyły gromkie brawa, nietuzinkowy humor, niezwykłe wizualizacje, a na zakończenie spotkanie towarzyskie.

fot. T. Wojtasik

 

 

Ferie Zimowe w ofercie GOK

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu gminy Przygodzice. Lista miejsc ograniczona!

 

27 FINAŁ WOŚP w Gminie Przygodzice

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym niezwykle szczytnym i ważnym wydarzeniu.

 

Życzenia Bożonarodzeniowe

 

OSP Przygodzice

osp przygodzice

 

Dane kontaktowe

ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice

NIP: 622-23-98-087

Dyrektor: Robert Kaczmarek

Telefon/Fax: 62-592-70-11
e-mail: gokp@osw.pl

Urząd Gminy Przygodzice

logo-przygodzice

Odwiedziny

1571450
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
278
4614
13608
11375
1571450

Twoje IP: 75.101.243.64
Saturday the 5th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013